Środa, 31 maja 2023

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

A my do Betlejem!

2022-12-28

W Dzień Bożego Narodzenia 2022 roku już drugi raz na placu ks. Augusta Żołątkowskiego w Brzezinach zorganizowane zostało Brzezińskie Betelejem, na które licznie przybyli mieszkańcy bliskiej i dalszej okolicy. Wydarzenie przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS, których członkowie przebrali się w stroje pasterzy i aniołów.

Brzezińskie Betlejem rozpoczął puszczony fragment Ewangelii św. Łukasza opowiadający o narodzinach Jezusa. W tym czasie w centrum szopki znalazła się Święta Rodzina (rodzina Bentkowskich z Kowali). Podczas kolędy do żłóbka przybyli w pięknych strojach pasterze i złożyli pokłon Nowonarodzonemu. Rozpoczęło to wspólne kolędowanie, w którym pomogły przygotowane i rozdane zebranym śpiewniczki. Na każdego przybyłego czekała także rozgrzewająca herbata.

W przerwach między kolędami odbył się Quiz wiedzy o Bożym Narodzeniu dla zespołów rodzinnych oraz dekorowanie przez dzieci papierowych choinek.

Największym zainteresowanie cieszyły się zwierzęta, które pojawiły się wokół Świętej Rodziny. W tym roku były to: kucyk, koza, owca z jagniętami, psy, kot, króliki, kury, bażanty i gołębie.

Wśród gości, którzy zabrali głos warto wymienić Burmistrza Miasta i Gminy Morawica oraz Proboszcza Parafii Brzeziny. Wydarzenie poprowadził Damian Zegadło.

Szczególne podziękowania należą się dla:

- Jarosława Chmury, Janusza Jędrochy, Ryszarda Znoja, Stanisława Nowaka, Mariana Zegadło, Wojciecha Kruka, Zdzisława Jędrochy - za wypożyczenie zwierząt

- Tadeusza Węgrzyna, Pawła Barana, Aleksandry Głodek, Barbary Malickiej, Krzysztofa Kubickiego - za pomoc w organizacji

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola