Piątek, 29 maja 2020

Strona główna

Archiwum

Galerie zdjęć

Toronto rental Stereo Car subcompact Fiat Enterprise rent a weekend special

Historia miejscowości

Parafia

» Informacje» Historia parafii» Cmentarz» Schola» Chór parafialny» Fotokronika

Szkoła

» Historia szkoły» Zespół "Brzezina"» Drużyna Harcerska

Punkt przedszkolny

Koło Gospodyń Wiejskich

OSP Brzeziny

Rada Sołecka

Stowarzyszenie SBiP

» O stowarzyszeniu» Dokumenty» Działalność

Ludzie stąd

Prasa

» Pismo "Brzezina"» Gazetki szkolne» Pismo Parafialne SANCTUS» Biuletyn "Brzezina"» Prasa lokalna

Z naszej kuchni

Rozkłady jazdy

Przydatne kontakty

Korona Brzezin

2019-09-01

W sobotnie popołudnie 31 sierpnia 2019 roku odbył się I Rajd Pieszy "Korona Brzezin". Wzięli w nim udział członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola, łącznie 15 osób.

Pogoda była wyśmienita do przebywania na świeżym powietrzu. Rajdowicze wyruszyli o godz. 15.00 spod świetlicy na pl. Ks. Augusta Żołątkowskiego. Przeszli obok organistówki, dawnej remizy OSP, a także byłęgo zabytkowego dworu brzezińskiego. Trasa ul. Chęcińską trwała niedługo, bo celem wyprawy była Góra Hoża. Piękne plenery zachwycały rajdowiczów. Okolica sprzyjała relaksowi, spokojnym rozmowom i ciekawym pomysłom. Szczyt został zdobyty po ok. 45 min. Góra Hoża ma wysokość 289,6 m.

Dalej kroki piechurów pokierowały się w stronę Nidy do krzyża upamiętniającego założenie wspólnoty leśnej w 1909 roku. Grupa miała siłę i chęci więc zawędrowała także na Boszki, gdzie wśród drzew udało się odnaleźć niestety zaniedbaną kapliczkę.

Droga powrotna prowadziła obok Góry Jodkowej, a na końcu przez górki plebańskie, gdzie krótki postój odbył się przy metalowym krzyżu. Ostatni odcinek trasy poprowadził grupę obok plebani do świetlicy, a później na przygotowane dla wytrwałych piechurów ognisko.

Był to wyjątkowo mile spędzony czas.

Galeria zdjęć.


« Powrót do archiwum
© Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola